✆ 052 639 716 | ♦ ул. Граф Игнатиев 19, Варна
В детската градина имаше много играчки. По релсите се носеха влакчета с механизъм, в стаята бръмчаха самолети, в количките – добре облечени и завити, лежаха пухкави кукли. Децата играеха заедно и им беше весело. Само едно момченце не играеше. То бе събрало около себе си цяла купчина играчки и ги пазеше от децата.
– Мое е! Мое е!- викаше детето, закривайки играчките с ръце.
Децата не спореха – имаше играчки за всички.
-Госпожо, вижте колко хубаво си играем! Весело е!- похвалиха се децата на възпитателката.
-А на мен ми е скучно!- извика от своя ъгъл момченцето.
-Защо?- учуди се учителката.- та ти имаш толкова много играчки!
Но детето не можеше да обясни защо му е скучно.
-Госпожо, той просто не е приятел, а пазач,- обясниха вместо него децата.
Автор: В.Осеева
Преведе от руски език: Йоанна Калешева



