Върни се! По грешен път си тръгнал!

 

 

6.1 (2)В нашия живот често става така, че човек се опитва да върне своя ближен от пътя, който е поел и вика след него:-Чуваш ли? Върни се! По грешен път си тръгнал!

Така и Бог, с гласа на човешката съвест, казва на човека, когато той е на път да стори нещо лошо:

Върни се, човече! Пътят ти е грешен! Отклони се от злото!

Искаш ли да отмъстиш на някой за обидата? Бог те предупреждава:

Върни се!

Искаш ли да излъжеш някого? Бог отново наддава глас в твоята съвест:
-Върни се!

Искаш ли да оклеветиш, осъдиш, наругаеш своя брат? Бог те връща и ти казва:

Върни се! Удържай езика си от зли думи!

Така и от други грехове те удържа Бог. Чистата съвест и Словото Божие са в съгласие. Това, което казва съвестта ти, същото нашепва и Божието Слово; онова от което те удържа съвестта ти, от същото те отклонява и Словото Божие; в каквото те изобличава твоята съвест, в същото и Божието Слово. Съвестта е Гласът Божий вътре в нас, Гласът Божий, Който ни отклонява от всяко зло.

Преведе от руски език: Йоанна Калешева

Автор · 96 статии
Lora

Автор в Камбанка — детски православен сайт.

Сподели с приятели

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *