Как да живеем?

На въпроса как да живеем, отец Амвросий отговаряше:

Да живеем, без да се безпокоим.

Никого да не осъждаме,6.1 (1)

На никого да не досаждаме,

И на всички почит да отдаваме!

Да не осъждаме, означава да виждаме в другите само доброто и да не виждаме нищо лошо.

Автор: Марина Альошина

Преведе от руски език: Йоанна Калешева

Автор · 96 статии
Lora

Автор в Камбанка — детски православен сайт.

Сподели с приятели

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *