Зимна история за двама приятели и една мечка

Красиво е през зимата! Чисто! Така му сЗимна историяе иска на човек да отиде в гората. И ето, че двама приятели решили и отишли там. Изведнъж, обаче, ги нападнала мечка. Обичайно през зимата е мечките да спят, но ето, че на тях им се паднало да срещнат една объркана и лутаща се из гората незаспала мечка. Изплашили се не на шега. Единият от тях се качил високо на едно дърво, а другият – не успял да реагира така светкавично, затова легнал в снега и се престорил на умрял. Мечката започнала да души лицето му, а младежът от страх спрял да диша. Съвсем като мъртъв бил. И мечката се обърнала и си тръгнала.
Ето колко е важно човек да бъде съобразителен и да запази самообладание! Онзи, който бил на дървото, слязъл, когато се убедил, че мечката си е заминала. Клекнал до приятеля си и попитал: „Какво ти каза мечката на ухото?” А момчето отвърнало: „Мечката ми каза, че онзи, който при опасност бяга от приятеля си, изоставяйки го в беда, е лош човек!” И приятелят се засрамил.

Преведе от руски език: Йоанна Калешева

Автор · 116 статии
Kambanka

Автор в Камбанка — детски православен сайт.

Сподели с приятели

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *